Hepsiav Others Czy potrzebuję kremu do twarzy?

Czy potrzebuję kremu do twarzy?

 

Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek i ciemnych plam, możesz się zastanawiać: „Czy muszę używać kremu galvanic spa do pielęgnacji twarzy?” W tym artykule znajdziesz informacje na temat składników, które przyniosą korzyści Twojej skórze. Od składników przeciwstarzeniowych po najlepsze nawilżacze, omówimy czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu do pielęgnacji twarzy. W końcu wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej, prawda?

retinol jest jednym z trzech rodzajów witaminy A. Inne formy to kwas retinowy i palmitynian retinylu. Oba są wysoce przeciwutleniające i rozpuszczalne w tłuszczach. worki pod oczamii jego pochodne poprawiają jędrność skóry, stymulują syntezę kolagenu i redukują oznaki starzenia. Te składniki są naturalnie obecne w skórze. Ale jaka forma jest dla Ciebie najlepsza?

Retinol jest uważany przez dermatologów za „złoty standard”. Jego zalety wykraczają daleko poza leczenie zmarszczek. Oprócz odblokowywania porów zmniejsza widoczność uszkodzeń słonecznych i nierówny koloryt skóry. W tym artykule dr Anne Beal, założycielka SLMD Skincare, dzieli się zaletami retinolu i wyjaśnia, jak prawidłowo używać go w produkcie do pielęgnacji skóry.

Zarówno retinole, jak i retinoidy są silnymi składnikami przeciwstarzeniowymi. Podczas gdy retinoidy są silniejsze, retinole są znacznie tańszą i mniej drażniącą alternatywą. Chociaż retinoidy są bardziej skuteczne w leczeniu zmarszczek i starzenia, mogą nie być odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Dlatego niektórzy wolą formę o niskiej sile działania.

Retinol należy do rodziny pochodnych witaminy A zwanych retinoidami. Udowodniono klinicznie, że związki te zwalczają trądzik i zmarszczki. Są powszechnie stosowane w produktach do pielęgnacji twarzy. Jeśli masz ciężki trądzik, dermatolog może przepisać retinoid. Działa również złuszczająco. I może nawet poprawić koloryt Twojej skóry.

Chociaż retinol jest uważany za bezpieczny składnik dla większości rodzajów skóry, niektórzy ludzie odczuwają podrażnienie, zaczerwienienie i suchość, gdy nakładają go bezpośrednio na skórę. Ten składnik należy stosować stopniowo, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. A ponieważ retinol zwiększa obrót komórkowy, zwiększa wrażliwość skóry na słońce. Dlatego tak ważne jest codzienne noszenie kremu z filtrem.

Chociaż retinoidy są najczęstszym składnikiem kremów do pielęgnacji twarzy, wysoki procent nie zawsze jest konieczny. Chociaż retinoidy są skuteczne w zmniejszaniu wyprysków, drobnych zmarszczek i ciemnych plam, mogą również podrażniać i wysuszać skórę. Dlatego dermatolodzy zalecają znalezienie równowagi między skutecznością a tolerancją przed ich użyciem.

Retinoidy są ogólnie bezpieczne w stosowaniu na wszystkich rodzajach skóry, chociaż osoby o wrażliwej skórze powinny zacząć ich używać od małej dawki, aby ich skóra się do tego przystosowała. Należy jednak zdawać sobie sprawę z potencjalnych skutków ubocznych: zaczerwienienia, suchości, łuszczenia się i lekkich wyprysków. Retinoidy mogą zająć trochę czasu, więc należy zacząć ich używać ostrożnie i sprawdzić ich datę przydatności do spożycia.

Retinoidy pomagają zwiększyć produkcję kolagenu i zmniejszyć rozpad skóry, co zmniejsza drobne zmarszczki i trądzik. Retinoidy zmniejszają również ilość melaniny w skórze, co pomaga zanikać plamy starcze. Retinoidy zwiększają również tempo przewracania się komórek skóry i zmniejszają lepkość martwych komórek skóry. Wszystkie te korzyści mogą pomóc w uzyskaniu gładkiej, promiennej skóry.

Retinol może wysychać. Użyj kremu nawilżającego po użyciu kremu do pielęgnacji twarzy z retinoidami. Ten składnik może również sprawić, że skóra stanie się bardziej wrażliwa na słońce, dlatego należy regularnie stosować filtry przeciwsłoneczne. Bezpiecznie jest stosować retinol dwa lub trzy razy w tygodniu i zwiększać częstotliwość w miarę dostosowywania się skóry. Niewielką ilość należy nakładać na twarz każdego wieczoru.

Nawilżacz to krem lub balsam, który zapewnia warstwę ochronną na skórze. Grubsze rodzaje nawilżaczy skuteczniej uszczelniają wodę. Jeśli masz suchą skórę, możesz również użyć kosmetyków zawierających substancje nawilżające. Możesz też nałożyć olejek bezpośrednio na skórę, który ma większą trwałość niż kremy nawilżające. Olejek zapobiega również parowaniu wody podczas snu. Aby olej nie wyparował, należy unikać gorącej wody.

Chociaż znajomość niektórych składników może być pocieszająca, fakt, że nie są one bezpieczne dla Twojej skóry, nie zawsze jest dobrą rzeczą. Olejek z trującego bluszczu nie jest dobry dla twojej twarzy. Dr David ma pacjentów z ciężkimi reakcjami skórnymi wywołanymi przez naturalne olejki eteryczne. Podobnie syntetyczne składniki nie są najlepszym wyborem. Są one szkodliwe dla ryb i dzikiej przyrody, a także znajdują się w wielu produktach gospodarstwa domowego.

Ftalany to klasa plastyfikatorów stosowanych w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Sprawiają, że produkty te są bardziej giętkie i przyklejają się do skóry. Jednak ftalany zaburzają układ hormonalny. Ponadto są toksyczne dla narządów rozrodczych i mogą powodować wady wrodzone. Możesz pokusić się o wybór produktów z parabenami. Jednak ftalany nie są jedynymi winowajcami związanymi z uszkodzeniem skóry.

Kilka składników może powodować alergie. Jednym z takich składników jest kwas hialuronowy, który wciąga cząsteczki wody w głąb skóry. Ten składnik jest naturalnie obecny w skórze i jest mało prawdopodobne, aby powodował reakcje alergiczne. Należy jednak unikać kwasu hialuronowego, jeśli masz wrażliwą skórę. Kwas hialuronowy to również świetny wybór dla skóry suchej. Ten składnik może również pomóc złagodzić podrażnienia skóry.

Gliceryna to kolejny składnik nawilżający. Ten składnik jest stosowany w kremach do twarzy, serum i kremach nawilżających. To jeden z najczęściej stosowanych składników w produktach do pielęgnacji twarzy. Idriss uważa go za osobisty faworyt i twierdzi, że jest to niedoceniany składnik. Krem do twarzy na bazie gliceryny może być korzystny dla osób z każdym typem skóry.

O ile skóra tłusta i woskowa jest często problematyczna, nie oznacza to, że wszystkie te substancje są całkowicie niedostępne dla osób z trądzikiem. Istnieją pewne składniki, których najlepiej unikać, takie jak te znajdujące się w wazeliny i wazeliny, ale są one również szeroko dostępne. Produkty ropopochodne mogą powodować pogorszenie trądziku i zatykanie porów. Są również wykonane z syntetycznych chemikaliów, w tym oleju mineralnego, który jest innym powszechnym składnikiem.

Najlepszą rzeczą do nałożenia na skórę jest użycie kremu nawilżającego, który nie zawiera olejków, wosków ani wazeliny. Pomimo swojej nazwy wazelina może zatykać pory i prowadzić do trądziku. Jako smar, wazelina tworzy warstwę ochronną na skórze, utrudniając przenikanie innych składników. Jeśli Twoja skóra jest już dotknięta trądzikiem, unikanie wazeliny zapobiegnie powstawaniu wyprysków.

Istnieje wiele powodów, dla których olej mineralny jest szkodliwy dla skóry. Chociaż może działać dobrze na suchą, wrażliwą skórę, może być zły dla skóry skłonnej do trądziku lub tłustej. Zatyka pory i utrudnia odnowę komórek skóry, zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się trądziku. Ponadto oleje mineralne mogą być szkodliwe dla naturalnej bariery ochronnej skóry, powodując suchość i przyczyniając się do stanu zapalnego.

Używanie kremu nawilżającego jest niezbędne dla każdego, kto ma trądzik. Chociaż możesz pokusić się o użycie oleju kokosowego lub produktów na bazie ropy naftowej w celu ochrony skóry przed wysuszeniem, te składniki mogą w rzeczywistości zatykać pory i zaostrzać wypryski. Według dermatologa dr Nidhi Singh Tandon, krem nawilżający należy stosować dwa razy dziennie. Niezbędne jest również stosowanie go dwa razy dziennie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post